Pelnīt internetā ar Google AdSense

Autors: alijs  (alijs (at) navigator.lv)
Kategorija: Nauda

Ieteikt draugiem


Iespējas pelnīt ar reklāmām

Likt web lapās reklāmas ir vispārpieņemta prakse un tas nevienu nepārsteidz, jo šādā veidā lapu īpašniekiem iespējams gūt zināmu peļņu. Nav noslēpums, ka peļņas apmēri ir ļoti atkarīgi no tā, cik populāra un apmeklēta ir konkrētā lapa.

Web lapām, kas cer pelnīt ar reklāmām, jau pašā darbības sākumā parasti nākas sastapties ar zināmām grūtībām. Nav nemaz tik vienkārši atrast reklāmdevējus, kas būtu ar mieru maksāt puslīdz pieklājīgu naudu par reklāmas izvietošanu jaunā un mazpazīstamā lapā. Šeit nu nāk talkā Google piedāvātās iespējas.

Pelnīt internetā ar Google AdSense


Google Adsense

Kādas tad ir šīs iespējas? Google AdSense piedāvā web lapām izvietot reklāmas. Pareizāk sakot, web lapām tikai jāatvēl noteikts laukums reklāmu izvietošanai, jo reklāmas un to saturu aizpilda pati Google. Aizpildīšana notiek automātiski, un web lapas īpašniekam tikai jāievieto neliels HTML koda gabals atbilstošā vietā savas lapas kodā.

Maksāts tiek par klikšķiem uz reklāmas. Precīza summa, cik var saņemt par vienu klikšķi, ir atkarīga no dažādiem faktoriem. Lai nu kā, paskatoties tīmeklī, cik daudzās web lapās ir Google AdSense, diez vai kādam radīsies šaubas par to, ka šis reklāmas veids ir vērā ņemama alternetīva citiem pelnīšanas veidiem internetā.

Lai paaugstinātu AdSense reklāmu efektivitāti, pirms reklāmu izvietošanas Google analizē konkrētās web lapas saturu un izvieto tikai tam atbilstošas reklāmas. Ja par reklāmu saturu parūpējas Google, tad par vizuālo izskatu jāparūpējas web lapas izstrādātājiem. Reklāmu stilu, izmērus un krāsas iespējams definēt, izmantojot Google piedāvātos rīkus. Pareiza noformējuma izvēle ir būtiska, jo tā ļauj reklāmām vizuāli iekļauties lapas saturā, nebojājot kopējo tēlu.

Kur rodas reklāmas, kas tiek rādītas Google AdSense programmas ietvaros? Google AdWords ir vēl viena Google piedāvāta programma, kas ļauj iesniegt reklāmas. Šīs iesniegtās reklāmas tad arī rādās AdSense reklāmu laukumos. Google AdWords gan nav šī raksta mērķis un to tuvāk šobrīd neapskatīsim.

Mazliet birokrātijas

Kad esam noskaidrojuši, kādas ir Google AdSense iespējas, jāsāk domāt par pieteikšanos šai programmai. Šeit gan nāksies sastapties ar nelielu devu birokrātijas. Lai varētu izvietot savā web lapā Google AdSense reklāmas, nepieciešams piereģistrēties. Reģistrācija pēc būtības ir vienkārša formas aizpildīšana, pēc kuras gan nāksies pagaidīt 3-5 dienas, kamēr pieteikums tiks izskatīts. Turklāt, izskatīšana vēl nenozīmē apstiprināšanu.

Piesakoties Google AdSense programmā, jāņem vērā, ka oficiāli tiek atbalstītas tikai noteiktas valodas. Tas nozīmē, ka web lapas saturam pamatā jābūt kādā no šīm atļautajām valodām. Latviešu valodas vismaz pagaidām starp tām nav, kas lielai daļai Latvijas web lapu rada zināmas problēmas.

Praksē pastāv iespēja reģistrācijas formā norādīt web lapu citā valodā, bet reāli reklāmas likt arī lapā ar saturu latviešu valodā. No tehniskā viedokļa viss strādās - reklāmas rādīsies korekti latviešu valodā, turklāt, arī atbilstoši saturam. Arī nauda AdSense kontā ienāks par klikšķiem uz šīm reklāmām. Tomēr jāatceras, ka pavisam oficiāli tas nav, un katram pašam jāizvērtē, vai viņš ir gatavs riskēt ar to, ka viņa AdSense kontu pēc kāda laika var bloķēt.

Reklāmas vizuālais izskats

Ja nu ir izdevies veiksmīgi tikt pie AdSense konta, tad var sākt domāt par reklāmu izvietošanu web lapā. Vispirms Google lapā jādefinē reklāmas izmērs un stils. Šim procesam ieteicams veltīt pienācīgi daudz laika un pūļu, lai izveidotu reklāmu, kas vizuāli iederas web lapas kopējā izskatā.

Diez vai kāds apstrīdēs reklāmas izskata un izvietojuma ietekmi uz tās efektivitāti. Lai to veiksmīgi realizētu, noderēs zināšanas gan mārketinga, gan psiholoģijas jomās. Internetā pieejami arī dažādi materiāli un pamācības par efektīvu reklāmu veidošanu. Jo veiksmīgāka un efektīvāka būs reklāma, jo lielāku peļņu tā nesīs.

Kad reklāmas dizains ir nodefinēts, nepieciešams Google lapā uzģenerēt reklāmas HTML kodu un ievietot to web lapā. Tas arī viss. Tagad atliek vien cerēt uz apmeklētāju interesi par jauno reklāmu.Komentāri

a.s.y., 2009-03-04 12:05:29

Var vēl piebilst, ka Google AdSense reklāmas ir pieejamas ne tikai kā mazi teksta reklāmu laukumi (kas gan ir pats populārākais un biežāk izmantotais veids). Pastāv iespēja, piemēram, rādīt AdSense reklāmas ar attēliem.

Izmantot AdSense reklāmas iespējams arī dažādos interesantos risinājumos. Piemēram, iespējams izveidot savu pielāgoto meklēšanu, kas ir vēl viena no Google piedāvātajām fīčām priekš mājas lapām. Šajā meklētājā tad var ievietot AdSense reklāmas, kas parādīsies kopā ar meklēšanas rezultātiem (līdzīgi, kā tas ir pašā Google meklētājā).

Lai pievienotu komentāru, autorizējies!

 
Par mums | Sadarbība | Noteikumi | Kontakti | Lapas karte © mycompany.lv 2008 - 2010