Online peļņas meklējumos

Autors: Mārtiņš
Kategorija: Stāsti

Ieteikt draugiem


Meklējot savu vietu interneta biznesā...

Online peļņas meklējumosViss sākās pirms dažiem gadiem, kad diezgan nejauši uzzināju, ka ir cilvēki, kas internetā pelna vairāk nekā lielākā daļa, strādājot parastu algotu darbu. Izklausījās pārāk labi, lai tik vienkārši noticētu... tomēr ignorēt šādu potenciālu iespēju arī negribējās, tādēļ pamazām sāku meklēt informāciju par online peļņas veidiem. Izrādījās, ka tādu ir ne mazums. Kā jau iesācējiem pieklājas, ar lielu entuziasmu ķēros klāt - meklēju un lasīju dažādas pamācības, iesaistījos diskusijās forumos par pelnīšanu internetā un cītīgi apguvu mājas lapu veidošanas pamatus.

Atskatoties uz šo laiku tagad, ar šodienas pieredzi, saprotu, ka centos vienlaicīgi iesaistīties pārāk daudzās lietās vienlaicīgi. Turklāt nevajdzīgi daudz laika veltīju liekas informācijas lasīšanai un pārāk viegli ietekmējos no citu viedokļiem. Internets ir pilns ar nevajadzīgu un maldinošu informāciju, tāpēc viss ir jāvērtē ļoti kritiski, lai atlasītu tikai nepieciešamo un maksimāli uzticamo.

Informācijas ir tik daudz, ka var lasīt, lasīt... un nepietiek laika neko reāli izdarīt...

Neobjektīvā un maldinošā informācija rodas gan tādēļ, ka cilvēki cenšas rakstīt par lietām, kuras paši īsti neizprot, gan arī tāpēc, ka daļa apzināti mēģina ietekmēt citu rīcību atbilstoši savām interesēm. Lielisks piemērs tam ir dažādas peļņas piramīdas un PPC (Pay Per Click) lapas, kur lietotāji ir ieinteresēti piesaistīt shēmai arvien jaunus lietotājus, tādā veidā gūstot peļņu. Protams, ka viņi peļņas vārdā rakstīs satriecošas atsauksmes - "tajā lapā pelnu vidēji 300 Ls menēsi", "lieliska iespēja viegli papildus nopelnīt", utt. arī tad, ja tas neatbilst patiesībai.

Cilvēks ar pieredzi interneta biznesā saprot, ka nevar pelnīt lielu naudu, neko nedarot. Tomēr liela daļa nespēj šādam piedāvājumam paiet garām. Ja nu paveicas? Gandrīz nekad jau nepaveicas, bet... no kļūdām mācās.

Acis lielas, bet rokas par īsām...

Arī es sākumā ļāvos vilinājumam tikt pie vieglas naudas un sāku nodarboties ar PPC. Jāsaka gan, ka diezgan drīz sapratu, ka tas nav tik viegli kā izklausās. Un, kad vienā tādā saitā manu smagā darbā sapelnīto naudu neizmaksāja, mans pacietības mērs bija pilns un atmetu PPC ar roku.

Tajā laikā jau jutos pietiekami stiprs mājas lapu veidošanā, tādēļ izlēmu sākt pelnīt ar reklāmu izvietošanu savās lapās. Atklāti sakot, ideju bija tik daudz, bet... rokas par īsām. Divu mēnešu laikā tika iesāktas kādas 5 mājas lapas, bet līdz reālai pelnīšanai tā arī netiku.

Secināju, ka PHP un HTML nav priekš manis. Pēc nākošās idejas nebija tālu jāmeklē - salasījies visdažādāko informāciju par pelnīšanu internetā, kā arī bruņojies ar savu ne pārāk veiksmīgo līdzšinējo pieredzi, nolēmu izmēģināt spēkus blogošanā.

Nu tad beidzot...

Šis mēģinājums beidzot sāka nest ilgi gaidītos augļus. Pirmā vērā ņemamā internetā nopelnītā nauda nāca tieši no blogošanas. Rakstīju angļu valodā par 2 itkā nesaistītām tēmām - fotogrāfēšanu un online biznesu. Apmeklējums pamazām auga un arī uz AdSense reklāmām sāka klikšķināt arvien vairāk. Peļņa lēnām palielinājās... mērķi arī.

Drīz atklāju vēl vienu veidu kā pelnīt - sāku piedāvāt rakstus par samaksu. Man par pārsteigumu pieprasījums bija diezgan liels. Brīžiem pat sanāca pārdot kādu rakstu katru dienu. Rakstu tēmas bija dažādas... samaksa arī. Atkarībā no apjoma, tēmas un prasībām vienu rakstu varēju pārdot no 5$ līdz pat 40$. Kopējie online ienākumi labākajos mēnešos pārsniedza pat 300$. Likās daudz... bija vērts censties.

Daloties pieredzē...

Blogu turpinu vēl šodien. Peļņa no AdSense gan ir kritusies, rakstus par samaksu arī vairs nerakstu. Viss mainās un arī interneta biznesā nemitīgi jāmainās un jāattīstās, lai noturētos savā izvēlētajā nišā. Tam vajadzīgs laiks un vēlēšanās. Šobrīd esmu no tā visa nedaudz pagājis malā. Bet vai pametis? Droši vien, nē.

Visiem, kas grib izmēģināt veiksmi nopelnīt interneta pasaulē, varu teikt - droši mēģiniet. Domājiet ar galvu, neticiet uz vārda visam, kas rakstīts un mācieties no savām... un citu kļūdām. Ja arī neko daudz nenopelnīsiet, tad vismaz paplašināsiet savu redzesloku un uzzināsiet daudz ko jaunu. Tas arī nav mKomentāri

alijs, 2009-03-10 16:06:40

Labs un pamācošs raksts! :)

Domāju, ka liela daļa nepieredzējušo interneta peļņas tīkotāju pieļauj tās pašas kļūdas un kāpj uz tiem pašiem grābekļiem. Arī pašam ir gadījies. Šī tad nu ir tā iespēja mācīties no citu kļūdām... ;)


a.s.y., 2009-03-11 14:54:35

Pēdējā laikā diezgan bieži sanāk dzirdēt idejas par pelnīšanu internetā, kuras balstās uz savlaicīgu notikumu prognozēšanu un gatavošanos tiem.

Neliels ilustratīvs piemērs - nav nekāds noslēpums, ka 2010. gadā olimpiskās spēles notiks Vankūverā (Kanādā). Mēs jau tagad varam prognozēt, ka ap to laiku strauji pieaugs interese par šīm spēlēm. Arī Googlē vēlāk daudz cilvēki meklēs pēc atslēgvārdiem "Olympic Games 2010" utml. Ņemot vērā visu minēto, varam jau laicīgi sagatavot web lapu par šīm spēlēm un veikt SEO pasākumus, lai šī lapa būtu organic search rezultātu augšgalā. Šobrīd konkurence nebūs pārāk liela, tādēļ tas ir teorētiski sasniedzams. Tāpat varam arī laicīgi atrast atbilstošas Affiliate programmas.

Kad esam kārtīgi sagatavojušies, atliek vien gaidīt, kad pienāks 2010 gads un cilvēki sāks interesēties par spēlēm - meklēs Googlē informāciju un apmeklēs mūsu websaitu


alijs, 2009-03-11 17:33:30

Ideja jau nav slikta, tikai jāņem vērā, ka šādu tālredzīgu cilvēku ir pietiekoši daudz. Tādēļ jāatrod kaut kas tāds, ko pārāk daudzi neiedomāsies.

Piemēram, attiecībā uz olimpiskajām spēlēm, pilnīgi iespējams, ka tur jau tagad ne viens vien strādā pie SEO uz atbilstošajiem atslēgvārdiem. Rezultātā diez vai izdosies viegli tikt pie gaidītā trafika... nāksies pacīnīties.


Māris Ķ., 2009-03-16 14:46:52

IMHO labāk domāt nevis par tādiem globāliem notikumiem kā olimpiskās spēles, bet dažādu softu jaunākajām versijām. Zinām, piemēram, ka Firefox būs 3.0 versija - gatavojam laicīgi saitu par to, jo noteikti daudziem būs jautājumi attiecībā uz jauno versiju. Varbūt Firefox 3.0 nav tas labākais piemērs, bet nu domu, cerams, sapratāt... :)

Lai pievienotu komentāru, autorizējies!

 
Par mums | Sadarbība | Noteikumi | Kontakti | Lapas karte © mycompany.lv 2008 - 2010